Yardım Sayfası

Nasıl Sipariş Verebilirim?

RedHotbest, kolayca sipariş verebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Site içi bağlantılardan ulaştığınız ürün sayfasında, seçenekleri belirleyerek ürünü sepete eklemeniz ve adımları takip etmeniz yeterlidir.

Sipariş Verdim, Ne Zaman Kargolanır?

Siparişleriniz, ürün sayfasında aksi belirtilmediği sürece 24 saat içerisinde kargoya teslim edilir. Kargoya teslim süresi iş yoğunluğu ve siparişin verildiği saate bağlı olarak aynı gün veya sonraki ilk iş günü olabilir.

 

Genel işleyişte hafta içi saat 14:00'e kadar verilen siparişleri aynı gün kargolamak için gayret ediyoruz. Cumartesi günleri, resmi tatiller ve yarım gün çalışılan günlere denk gelen siparişlerde gönderim takip eden ilk iş günü yapılır.

 

Dağıtım tarihi farklı olan ürünler hariç tüm ürünlerde sipariş verildikten sonraki ilk iş günü sonuna kadar kargoya teslim garantisi veriyoruz. 

İnternet Haricinde Alışveriş Yapabilirmiyim?

RedHotBest yalnızca İnternet ortamında satış yapmaktadır. Ürünler vereceğiniz siparişe göre depomuzdan aynı gün kargoya teslim edilir. Depomuzdan işlem gerçekleştirdiğimiz için ne yazık ki ürünleri görüp deneyebileceğiniz bir canlı satış mağazasına sahip değiliz. Ancak dilerseniz verdiğiniz sipariş hazır olduğunda depomuzdan teslim alabilirsiniz.

Ürünleri Farklı Adrese Gönderebilirmisiniz?

Dilerseniz satın aldığınız ürünleri bir başka kişi ve/veya adrese gönderebiliyoruz. Bunun için sipariş verirken teslimat adresini değiştirmeniz yeterli. 

Kupon veya Promosyon Kodunu Nasıl Kullanacağım

Çok daha avantajlı alışveriş yapabilmeniz için İndirim Kuponu, Hediye Çeki veya Promosyon kodu uygulamalarımız mevcuttur.

Sahip olduğunuz indirim kuponu, hediye çeki veya promosyon kodunuzu ödeme ekranındaki kutucuğa yazarak kolayca kullanabilirsiniz.

Her promosyon kodu size bildirilen veya ilan edilecek şartlar dahilinde kullanılabilmektedir.

Ürün İade Edebilirmiyim?

Evet. Satın aldığınız ürün veya ürünleri 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işlemi için iletişim formu kullanarak sipariş numarası ve ürün modelini belirterek bizden onay alınız.

 

Kısaca bilmeniz gerekenler;

 

 • İade edilecek ürün, iade şartlarına uygun ambalajı bozulmamış ve denenmemiş olmalıdır.
 • İade yapılırken mutlaka faturası ile gönderilmelidir. 

 

Bazı ürünlerin iadesinin özel şartlara bağlı olduğunu ve bu şartlar yerine getirilmediğinde iade edilemeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

 

Aşağıdaki özel durumlara dikkat edilmelidir;

 

 • Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • Ürün, ambalajı açılmış, denenmiş ve/veya kullanılmış iç giyim ürünleri ve çoraplar iade kabul edilmemektedir.
 • Standart aksesuarları ve/veya beraberinde hediye ile verilmiş ürünlerin hediyesi ve/veya aksesuarları alınmış ürünler iadesi kabul edilmemektedir.

 

 

Ürün İade İşlemlerinde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

Bizden alacağınız kargo bilgileri ile herhangi bir ücret ödemeden aldığınız ürünü iade gönderebilirsiniz.

 

İade onayı alınmadan gönderilen paketler, iade referans numarası olmayan paketler ve farklı kargo şirketi gönderilen paketler teslim alınmaz. Bu nedenle iade göndermeden önce mutlaka bizden iade onayı alınız.

Sipariş Verdikten Sonraki Aşamalar Nedir?

Siparişiniz onaylandıktan sonra aşağıdaki aşamalardan geçer.

 

 • Siparişiniz için sizin verdiğiniz bilgilerle fatura ve kargo etiketi bastırılır. Bu işlem doğrudan sipariş ekranından yapılır. Elle herhangi bir giriş veya düzeltme yapılmaz.
 • Evrak paket servisimize iletilir. Paketleme elemanlarımız, ürünleri özenle paketleyerek gönderime hazır edilir.
 • Kargo firması paketi teslim alır. 
 • Kargoya teslim edilen paket için en geç 24 saat içerisinde sisteme kargo takip bilgisi kaydedilir.
Sipariş Notuna Yazdıklarım Neden Dikkate Alınmamış?

Sipariş notu bize göndereceğiniz bir mesaj içerebilir. Hediye paketi yapılması, paketin 1 gün bekletilmesi gibi evrağa etki etmeyecek bilgiler paket servisimiz tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde yerine getirilir.

Siparişin gönderim şekli, ürün rengi, modeli, teslimat veya fatura adresi gibi siparişin temelini oluşturan bilgilerle ters düşen bir mesaj yazarsanız talebiniz karşılanamaz.

 

Sipariş Verdikten Sonra Değişiklik Yapabilirmiyim?

Sipariş verdikten sonra siparişte hiç bir değişiklik yapılamaz.

Tüm işlemler siparişteki bilgilere göre yapıldığından siparişte yeralan dışında bir talep dikkate alınmayacaktır. Bu nedenle ürün seçenekleri, teslimat adresi, fatura adresi, kargo biçimi gibi bilgileri çok dikkatli ve özenli kaydetmelisiniz.

 

Kampanyalar Ne Kadar Süre Geçerli?

Kampanyalarımızda standart bir tarih sınırlaması yoktur. Bazı kampanyalarımız 1-2 günlük olabildiği gibi süresiz kampanyalarla da karşılaşabilirsiniz. Biz mümkün olduğunca uzun süreli kampanya hazırlamaya gayret ediyoruz.

 

 • Süresiz kampanyalar stok miktarı ile sınırlıdır. Süre sınırı olmayan kampanyalarda, ürün bittikten sonra tekrar gelme olasılığı çok düşüktür.
 • Süreli kampanyalar sabah saat 9:00'da başlar, belirlenen süre sonunda yine sabah 09:00'da sona erer.  Stok durumuna göre kampanya daha öncede sona erebilir.
Kampanyayı Kaçırdım. Yine de Sipariş Veremezmiyim?

İlgilendiğiniz ürün stoklarda mevcutsa sipariş verebilirsiniz fakat indirimsiz ödeme yapmak durumunda kalırsınız. İlgilendiğiniz bir ürünü kampanyada gördüğünüzde vakit kaybetmeden satın almak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Paketi Teslim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paket teslim alacak kişiye ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediği kontrol edilmelidir. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış veya hasar görmesine neden olacak her hangi bir görüntü arzeden paket mutlaka kargo yetilisi eşliğinde açılarak kontrol edilmelidir. Beklenmedik bir durum oluştuysa paket teslim alınmayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak tarafımıza iade edilmesi sağlanmalıdır.

 

Ürün Değişimi Mümkün mü?

Özel durumlar hariç ürün değişimi ne yazık ki mümkün değildir.

RedHotBest'in bir kusuru nedeniyle değişim gerektiğinde tüm taşıma masrafları bize ait olacak şekilde işlem yapılacaktır. Değişim yapılabilecek durumlar aşağıda belirtilmiştir.

 

 • Sipariş verilen üründen farklı bir ürün gönderilmişse, doğru ürün ile değişim yapılır.
 • Üründe kusur/defo mevcutsa, aynı ürünün detaylı kontrolü yapılmış yenisi ile değişim yapılır.

 

Bu durumların dışında ürün değişimi gerektiğinde iade prosedürü izlenmelidir.

 

Önemli Hatırlatma : Değişim için geri gönderilen ürün kontrol edildiğinde yukarıda belirtilen durumlar mevcut değilse tüm kargo masrafları alıcıya ait olacak şekilde ürün/ürünler geri gönderilir.

Nasıl Kupon Kazanacağım?

Kupon kazanmak veya kazandırmak gibi yöntemler uygulamıyoruz. Aşağıda sıralanan durumlarda indirim kuponu gönderilme olasılığı vardır.

 • İlk üye olduğunuz zaman
 • Alışveriş yaptıktan sonra ürünlerle birlikte
 • Özel günlerde ve gerekli görüldüğünde
 • Ürüne, reyona, markaya veya müşteriye özel yapacağımız kampanyalarda
Nasıl Bayii Müracaatı Yapabilirim?

Online satış yapıyorsanız Hesabım ekranından ulaşabileceğiniz kısa formu doldurmanız yeterlidir. Formda istenen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 iş günü içerisinde bayii hesabınız onaylanır. 

 

Mağaza/Butik işletiyorsanız bize ulaşın sayfamızdan mesaj gönderebilirsiniz. 

Kimler Bayii Olabilir?

Ürünlerimizin satışını yapabilecek herhangi bir satış kanalına sahip herkes bayii olabilir. Bayii olabilecekler kısaca aşağıdaki gibi listelenebilir.

 

 • Online Sanal Mağazalar
 • Butik/Mağaza Sahipleri
 • Umuma açık online satış yapılabilen web siteleri (Gittigidiyor, Sanal Pazar vs.)
Bayiliğim Onaylanmış, Şimdi Ne Yapmalıyım?

Bayiliğiniz onaylandıktan sonra müracaat sınıfınıza göre aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

Online satış yapıyorsanız ; Web sitenize veya satış yaptığınız sisteme ürünlerimizin minimum %50'sini eklemelisiniz.

Mağaza/Butik İşletiyorsanız ; 30 gün içerisinde minimum bir toplu alım yapmalısınız. En az yılda 1 tekrar sipariş geçmelisiniz.

Bayiliğim Onaylanmadı Ne Yapabilirim?

Bayiliğiniz onaylanmamışsa size gönderilen e-postada gerekli açıklama yapılır. Size verilen bilgiye göre gerekli düzeltme yapıldığında sorun yaşamazsınız.

Açıklamalar yetersiz geldiyse onaylanmama nedenini belirterek telefonla yardım alabilirsiniz.

Bayii Müracatıma Neden Yanıt Gelmedi?

İş yoğunluğuna göre 1-2 iş günü içerisinde bayii müracaatları değerlendirilir.

Eğer size olumlu veya olumsuz mesaj ulaşmadıysa gönderdiğimiz e-posta  "Önemsiz" klasörünüze düşmüş olabilir.

Sistemimizi sağlıklı kullanabilmeniz için gönderdiğimiz e-postaların size ulaşması gerekir. Önemsiz klasörüne düşen e-postayı güvenilir olarak işaretlerseniz sorun yaşamazsınız.

 

Bilgilendirme

Ödeme Seçenekleri

Markalar

Müşteri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış